سرویس اجتماعی | کد خبر: 62201
تاریخ انتشار: 1396/11/22 - 15:18:18

انقلاب اسلامی متعلق به مردم است/اطاعت از رهبری واجب سیاسی، دینی، مذهبی و انقلابی است

فاروج من-سخنران ویژه مراسم راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن فاروج انقلاب اسلامی را متعلق به مردم دانسته و گفت رهبری این نظام چه در آغاز و چه هم‌اکنون برجسته و در دنیا بی‌نظیرند لذا اطاعت از آن واجب سیاسی، دینی، مذهبی و انقلابی است.

به گزارش فاروج من؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین گل زاده طی گفت: حضور مردم و نقش‌آفرینی زن و مرد و بزرگ و کوچک حکایت از دلدادگی این مردم به انقلاب و اسلام دارد، این انقلاب مردم است، انقلاب علم و عدالت است و ائمه وعده پیوستن این انقلاب به امام زمان (عج) را داده‌اند

گل زاده افزود: علم یکی ارکان قدرت این مملکت است که امروز فراهم‌شده، یکی دیگر از این ارکان ایمان است که زیرساخت انقلاب ما بود، دیگر رکن امنیت است که امروز همه اطراف ما در ناامنی است و همه دنیا استکبار می‌خواهند ناامنی را به اینجا بکشانند اما نمی‌توانند.

معاون سازمان مجمع جهانی تقریب مذاهب رهبری را یکی از ارکان اصلی و تأثیر گزار انقلاب دانسته و افزود: رهبری انقلاب اسلامی چه در آغازش با امام خمینی (ره) و چه اکنون با امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) برجسته بوده و نظیر آن را در دنیا نداریم.

وی ادامه داد: در جریان بیداری اسلامی با افرادی از مصر، تونس، یمن و... در ارتباط بودیم و می‌گفتند شما هم انقلاب کردید ما هم انقلاب کردیم منتها شما رهبری حکیم و دانا دارید اما ما نداریم و از همین نقطه هم ضربه خوردیم. همچنین آقای بدرالدین حسون مفتی اعظم سوریه هم می‌گوید رهبری ایران از جنس رهبری پیامبر و اهل‌بیت است که این را غیر از خود پیامبر و اهل‌بیت ما در طول تاریخ سراغ نداریم

گل زاده مردم را رکن اصلی انقلاب دانسته و گفت: این انقلاب تعلق به مردم است و مردم ولی‌نعمتان ما هستند، اعتراضات و مطالبات مردم برای رفع گرفتاری‌ها، رفع بیکاری، کاهش گرانی و قضایای دیگر سخن به‌حق مردم است و همه باید همت کنند تا خواسته مردم برآورده شود.

وی اطاعت را یکی دیگر از ارکان انقلاب دانسته و افزود: ما رهبری داریم که مرجع تقلید است و ازلحاظ دینی وظیفه اطاعت داریم، بر اساس قانون اساسی هم شخصیت اول مملکت ولی‌فقیه مطرح‌شده لذا اطاعت از رهبری ازلحاظ دینی، سیاسی، مدنی، مذهبی، انقلابی و ... واجب است.

حجت‌الاسلام گل زاده وحدت و انسجام را رمز پیروزی انقلاب دانسته و ادامه داد وحدت و انسجام انقلاب ما را به پیروزی رسانده و راه را به‌خوبی می‌تواند برای ما مشخص کند، همه باهم هستیم و هر خطری و یا نفعی که باشد برای همه است.

 

این خبر در حال تکمیل است...


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر