سرویس سیاسی | کد خبر: 65489
تاریخ انتشار: 1397/03/06 - 12:42:01

پروژه نمایشی داش آکل امسال اجرایی می‌شود/ میزبان احتمالی پردیس تئاتر شهرزاد خواهد بود

حسن باستانی، کارگردان تئاتر از آغاز فعالیت‌های خود برای اجرای پروژه نمایشی داش آکل خبر داد و گفت:‌ این پروژه اکنون در مرحله انتخاب تهیه کننده برای کار است.
پروژه نمایشی داش آکل امسال اجرایی می‌شود/ میزبان احتمالی پردیس تئاتر شهرزاد خواهد بود,

حسن باستانی کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس عنوان کرد: پروژه داش آکل در واقع نمایشنامه به قلم خودم است که تلاش دارم آن را در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا کنم.

وی با اشاره به اینکه برداشتی از صادق هدایت در این نمایشنامه صورت گرفته است،گفت: تلاش دارم کار را در شش ماه نخست به اجرا برسانم اما تنها مشکلی که داریم تئاتر خصوصی نیاز به تهیه کننده دارد که باید با آن به توافق برسیم و سپس کار را شروع کنیم، هنوز در مرحله انتخاب تهیه  کننده هستیم. در حال حاضر تهیه کننده‌ای بر متن نمایشنامه کار می‌کند تا برآورد هزینه‌ها صورت بگیرد.

باستانی با بیان اینکه این پروژه سنگین خواهد بود، گفت: حدود هفده ـ هجده بازیگر برای این پروژه انتخاب شده است. من سال‌ها است که برای ساخت و اجرای اثر تلاش می‌کنم که البته هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

وی درباره دکور و شرایط دیگر نمایش گفت: فعلا که رویکرد تئاتر به سمت دکورهای حجیم نیست و دیگر کسی اینگونه کار نمی‌کند ما هم تمام تلاشمان را گذاشته‌ایم که در عین ایجاز یک فضاسازی خوب داشته باشیم ولی بهرحال تأکید ما بر حال و هوای موقعیت دراماتیک است تا فضای زمانی و مکانی خاص .

باستانی درباره نحوه انتخاب بازیگران کار گفت: زمان نمایش حدود دو ساعت خواهد بود بنابراین بر همین اساس نیاز به بازیگر است خود این امر پروژه را سنگین می‌کند همچنین گونه روایت داش آکل نیز از شخصیت زن داستان «مرجان» صورت می‌گیرد برخلاف آنکه نگاه به خود داش آکل باشد روایتگر داستان و آنکه بیشتر از این قصه آسیب دیده خود مرجان است.

وی با بیان اینکه ممکن است شرایط با تهیه کننده تا 10 روز دیگر مشخص شود، گفت: من تمام تلاشم این است که از بچه‌های تئاتری بازیگران انتخاب کنم چهره به نام سلبریتی سینما فکر نمی‌کنم داشته باشیم در نهایت هم یک یا دو چهره و بقیه بچه‌های تئاتری هستند، نقش‌ها همه قابل تأمل‌اند و اینطور نیست که یک شخصیت محوری داشته باشیم همه ارزشمند خواهند بود و به نظر من در جایگاه خود هر بازیگر تئاتری یک سلبریتی است.

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر