سرویس سیاسی | کد خبر: 65529
تاریخ انتشار: 1397/03/07 - 12:48:22

شطرنج‌باز برتر چینی به ایران می‌آید

یکی از شطرنج‌بازان برتر جهان، تابستان امسال برای کمک به شطرنج‌بازان کشورمان به ایران سفر خواهد کرد.
 شطرنج‌باز برتر چینی به ایران می‌آید ,

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فدراسیون‌های شطرنج ایران و چین روز یکشنبه تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا دو طرف بتوانند از ظرفیت‌های موجود در طرف مقابل استفاده کنند.

تبادل بازیکنان در مسابقات بین‌المللی از جمله دعوت از تیم چین برای حضور در جام پایتخت، برگزاری اردوهای تدارکاتی، اعزام مربی برای ارتقای سطح فنی بازیکنان و ارتقای دانش دانشگاهی شطرنج از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.

مهرداد پهلوان‌زاده رئیس فدراسیون شطرنج در این باره به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: این یک اقدام بسیار خوب بود که می‌تواند به رشد بیش از پیش شطرنج ایران کمک زیادی کند. چینی‌ها در رده بزرگسالان از ما جلوتر هستند، اما در رده‌های پایه از شطرنج ایران عقب مانده‌اند. حالا با این تفاهم‌نامه دو طرف می‌توانند از ظرفیت‌ها یکدیگر بهره ببرند.

وی افزود: ایجاد ارتباط بهتر یکی از اهداف ما در این تفاهم‌نامه است. بر همین اساس قرار است «وانگ هائو» یکی از شطرنج‌بازان برتر چینی که در رده 31 رده‌بندی جهانی است و در جایگاه ششم بین شطرنج‌بازان کشورش قرار دارد، تابستان به ایران بیاید.

رئیس فدراسیون شطرنج گفت: این ورزشکار از دانش بسیار بالایی برخوردار است و در سفر 10 روزه‌ای که به کشورمان خواهد داشت، با تعدادی از شطرنج‌بازان ایران تمرین می‌کند تا ملی‌پوشان ایرانی از توانایی‌های فنی او استفاده لازم را ببرند.

انتهای پیام/

برچسب ها:

با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر